Płomień Morawsko 3:1 (2:1) Błekitni Pełkinie

1:1 17' Czykalski Patryk (as. Zarębiński Albert)
2:1 30' Czykalski Patryk (as. Cena Dominik)
3:1 60' Cena Dominik (as. Zarębiński Albert)

PŁOMIEŃ: Czyż(K)- Duda,Drabik,Gołąb,K.Gwóźdź-Nietrzeba(88'Różycki),Czykalski(86'S.Gwóźdź),Przybylski(47'Lewandowski),

Zarębiński(85'Kamiński),Sęk-Cena(65'Kowal)

Więcej w rozwinięciu ->

Po meczu walki udało nam się dopisać do swojego konta 3 punkciki. Pełkinie wzmocnione 2 nowymi zawodnikami i młodzieżowymi graczami drużyny seniorów do ostatnich sekund walczyły o korzystny rezultat.

Początek spotkania zdominowali goście czego uwieńczeniem była bramka strzelona w 10 minucie spotkania po błędzie defensywy a w szczególności naszego bramkarza. Nasz zespół jednak nie poddał sięi walczył zaciekle o każdy centymetr boiska. W 17 minucie na bramke gości uderzył Patryk Czykalski z okolic 30 metra, piłka niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki. W 25 minucie dobrą okazje miały Pełkinie ,jednak tym razem Maciej Czyż poradził sobie ze strzałem z 16 metra. 30 minuta spotkania przy piłce znajduję się Jakub Duda który fenomenalnym podaniem uruchamia Patryka Czykalskiego ,ten tak jak poprzednim razem decyduje się na strzał z dalszej odległości i piłka po rękawicach bramkarza znajduję drogę do siatki! Nasz zespół przed przerwą dążył jeszcze do zdobycia 3 bramki. Najlepsze okazje mieli Dominik Cena - po którego strzałach piłka dwa razy otarła się o spojenie, Albert Zarębiński i Szymon Przybylski, jednak wynik pozostał bez zmian.

W drugiej połowie goście ruszyli do zmasowanego ataku. Najlepsze okazje do zdobycia bramki stwarzali po stałych fragmentach gry. Nie załamała ich nawet bramka na 3:1 autorstwa Dominika Ceny. Albert Zarębiński dobrym podaniem w pole karne uruchomił Dominika Cene a ten po indywidualny, rajdzie podwyższył wynik na 3:1. Chwilę później Dominik Cena miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki ,tuż przed jego zejściem z boiska, lecz tym razem za długo czekał z oddaniem strzału. Dla drużyny z Pełkiń dobre okazje w 2 połowie mieli: Natan Draus, Adrian Trojnar i Michał Słoma po którego strzale piłkę na lini bramkowej zablokował Jakub Duda. Płomień w 2 połowie stwarzał swoje okazje głównie po kontratakach.

Po ciężkiej walce zdobywamy kolejne 3 punkty. Za tydzień zmierzymy się na stadionie w Wietlinie z Outsiderem naszej ligi drużyną - PRO-100 Wietlin